چرا ورزش کردن برای مادرها و پدرها دشوار است؟

ورزش در والدین

تبدیل تمرینات ورزشى به یک عادت، براى همه ممکن است سخت باشد، اما اگر بچه دارى را هم به این وضعیت اصافه کنید، تقریبا غیر ممکن مى‌شود!‌ سختی ورزش برای والدین بر هیچکس پوشیده نیست.
دلیل اصلى اینکه چرا والدین ورزش نمی‌کنند، نداشتن انگیزه کافى‌ست. پدرها و مادرها اغلب خواب کافى ندارند و بیشتر طول روز در حال تأمین نیازهاى دیگران هستند. این وضعیت، هم از نظر احساسى و هم از نظر جسمى باعث فرسودگى مى‌شود، و انگیزه فعالیت بدنى را کاهش مى‌دهد.

اگر شما هم این مشکل را دارید، همین حالا از یکی از پزشکان هاسپیتل مشاوره بگیرید.

فواید ورزش

فعالیت بدنى فواید بسیارى براى سلامتى دارد. کاهش خطر بیمارى‌هاى مزمن مانند سرطان و بیمارى‌هاى قلبی از این فواید است.ورزش کردن، علاوه بر این موارد به والدین انرژى بیشترى براى فعالیت داد و استرس را کاهش می‌دهد. دلیل قانع کنندۀ دیگر براى ورزش کردن، این است که الگوى خوبى براى فرزندان ایجاد می‌کند. چرا که کودکان از ابتداى زندگى خود رفتارهایشان را از اطراف الگو بردارى می‌کنند. بنابراین فرزندانى که شاهد ورزش کردن والدینشان هستند با احتمال بالاترى ورزشکار می‌شوند.

راهکار برای افزایش انگیزه برای ورزش

این چهار راهکار را براى داشتن انگیزه بیشتر ورزش کردن امتحان کنید:

– صبح اول وقت ورزش کنید: صبح‌ها انگیزه براى انجام کارها بیشتر است. صبح ورزش کنید تا شب بهانه‌اى براى ورزش نکردن نداشته باشید.
– با خانواده ورزش کنید: لذت همراهى با خانواده را با تمرینات ورزشى ترکیب کنید. ورزش‌هاى زیادى وجود دارند که مناسب گروه‌هاى سنى مختلف هستند. دوچرخه سوارى،گرگم به هوا و وسطى و حتی باغبانى کردن از جمله این فعالیت‌ها هستند. اگر قصد دارید ورزشى را دنبال کنید که مناسب بچه‌ها نیست،با یک دوست ورزش کنید. رودربایستى با دوستتان باعث مى‌شود به برنامه مقیدتر باشید، علاوه بر این صحبت کردن در هنگام ورزش کردن لذت آن را بیشتر می‌کند!
– هدف‌هاى کوچک داشته باشید: خیلى وقت‌ها به نظر می‌رسد ورزش کردن کار بسیار دشوار و آزاردهنده‌ای باشد. اما شما براى فعالیت ورزشى مجبور نیستید الزاما یک ساعت در باشگاه تمرین کنید. راه‌هاى دیگرى هم براى تحرک بیشتر وجود دارد: به جاى آسانسور از پله استفاده کنید، پیاده خرید کنید و جلوى تلویزیون دراز نشست کنید.
– وسایل ورزشى را جلوى چشمتان بگذارید: تردمیل، توپ‌هاى ورزشى یا وسایل دیگر را جلوى چشمتان بگذارید. با هر بار دیدن این وسایل ضرورت ورزش کردن به شما یادآورى خواهد شد.

همین حالا با یک پزشک آنلاین صحبت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *