سوال پزشکی : از کجا و چطور بپرسیم؟

آیا هر منبعی برای جواب دادن به سوال پزشکی قابل اعتماد است؟

سوال پزشکی دارید. آیا هرمنبعی برای پاسخ دادن به سوال شما قابل اعتماد است؟ اول از همه خیالتان را راحت کنیم که خیر! سلامتی شما ارزشمندترین دارایی شماست و قطعا نباید در مورد آن بی‌توجه باشید. پرسیدن سوال‌های پزشکی از افراد غیر مطلع، یا کسب اطلاعات از منابع غیرقابل اعتماد می‌تواند مشکلاتی برای شما ایجاد کند. بسته به سوالتان بهتر است با متخصص مربوط به مشکل صحبت کنید اما اگر نمی‌دانید با چه پزشک متخصصی حرف بزنید بهترین کار صحبت با یک پزشک عمومی است. در صورت لزوم پزشک برای شما آزمایشاتی درخواست می‌دهد و شما را به پزشک متخصص مربوط ارجاع می‌دهد. 

آیا مشکلم را گوگل کنم؟

گوگل را موتورهای دیگر جستجو مثل یک تیغ دو لبه عمل می‌کنند. آگاهی از شرایطی که دارید می‌تواند به شما بسیار کمک کند. اما باید آگاه باشید که در بسیاری از مواقع ممکن است به تشخیص‌های نگران‌کننده‌ای برسید. این مسئله قطعا در شما اضطراب ایجاد خواهد کرد. به گوگل به چشم یک راهنما نگاه کنید. قطعا قابل اعتماد بودن منبعی که از آن مطالعه می‌کنید هم بسیار مهم است. بالا بودن رتبه یک سایت در گوگل الزاما به معنی معتبر بودن مطالب درج شده در آن نیست. این مورد به خصوص در مورد شبکه‌های اجتماعی هم صدق می‌کند.   

چه روشی برای شما بهتر است؟

هر فرد ممکن است برای پرسیدن سوال پزشکی روشی را به روش‌های دیگر ترجیح دهد. بعضی افراد راحت تر هستند با پزشک مکالمه تلفنی کنند. بعضی چت کردن مثل مشاوره پزشکی در تلگرام را ترجیح میدهند. بعضی فقط یک سوال دارند و با نوشتن آن راحت تر هستند. ما برای شما روش‌های مختلف را لیست کرده‌ایم:

اگر فقط یک سوال متنی دارید و تا حداکثر بیست و چهار ساعت می‌توانید صبر کنید اینجا را کلیک کنید

اگر همین حالا میخواهید با یک پزشک مکالمه تلفنی داشته باشید:

در صورتی‌که با کامپیوتر یا آیفون وارد این وبسایت شده‌اید این‌جا را کلیک کنید

در صورتی‌که با موبایل اندرویدی وارد این وبسایت شده اید این‌جا را کلیک کنید 

اگر علاقه به مطالعه مطالب پزشکی دارید، وبلاگ هاسپیتل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. مطالب این بلاگ توسط پزشکان تهیه می‌شود. 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *