بی اختیاری ادراری

در مورد بی اختیاری ادراری، انواع و راه های درمان و کنترل آن از دکتر گلرخ داوران بشنویم.

بی اختیاری ادراریا همان دفع غیر ارادی ادرار مشکلی است که میلیون ها نفر در جهان با آن درگیر هستند،که ممکن است کار،فعالیت اجتماعی و یا حتی فعالیت ورزشی افراد را تحت تاثیر قرار بدهد.

این مشکل هم در مردان و هم زنان ایجاد میشود اما شیوع آن در زنان بیشتر است. تحقیقات ثابت کرده است که زنان دچار بی اختیاری ادرار ، عزت نفس پایین تر و روابط جنسی سرد تری دارند؛و شیوع افسردگی در آن ها بالا تر است..

شایع ترین نوع بی اختیاری ادرار ،بی اختیاری ادرار از نوع استرسی است و…

اگر در هنگام ورزش و یا عطسه کردن دچار بی اختیاری ادرار میشوید،احتمالا دچار بی اختیاری ادرار استرسی می باشید.در صورتی که علایمی از این دست دارید ابتدا باید با پزشک متخصص ارولوژی مشورت کنید.تشخیص این مشکل در مواردی نیاز به روش های تشخیصی بیشتری دارد..

روش های درمانی مختلفی برای بی اختیاری ادرار وجود دارد، رفتار درمانی،، مثل بازتوانی عضلات کف لگن با درمانی می توان با انجام ورزش های کگل برای تقویت عضلات کف لگن نام برد.

دارو درمانی یکی دیگر از روش های درمان این مشکل است که تحت نظر پزشک متخصص ارولوژی یا زنان انجام می گیردو در نهایت روش جراحی می تواند برای بعضی از بیماران مفید و اثر بخش باشد.

شما می‌توانید با دکتر مهدی دادپور به طور مستقیم تماس و مشاوره پزشکی بگیرید و سوالات خود را از ایشان تلفنی و یا آنلاین بپرسید

اگر شما نرمش کردن را دوست دارید اما هیچ وقت فرصت نمی‌کنید تا وقت به آن اختصاص دهید پیشنهاد می‌کنیم این ویدئو را ببینید: ورزش و بهونه‌هاش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *