بلاخره سرماخوردگی دارید یا آلرژی؟

این ویدئو هاسپیتل را ببینید. تا از تفاوت آلرژی و سرماخوردگی را بیشتر بدانید

آلرژی و سرما خوردگی انقدر علائم مشترک دارند که گاهی تشخیص این که به کدام بیماری مبتلا شدیم کار سختیه…

علائم سرماخوردگی می تواند ناشی از انواع ویروس ها باشد. افراد از طریق تنفس میکروب یا تماس مستقیم با کسی یا چیزی که دارای این میکروب است آلوده می شوند. علائم الرژی  شامل واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسب به پروتئین بی ضرری مانند گرده (از گیاهان، علف های هرز یا درختان) کپک، حیوانات (برای مثال، بزاق گربه یا شوره سگ) حشرات (برای مثال، کرم، سوسک ها یا حشرات گزنده)، غذاها، داروها یا لاتکس است.

هر دوی سرماخوردگی و آلرژی  می توانند به صورت آب ریزش، گرفتگی بینی، عطسه کردن، سرفه کردن و خستگی ظاهر شوند.

سرماخوردگی ممکن است با ترشحات زرد رنگ بینی، دردهای عضلانی، گلو درد، چشمان اشک آلود و تب نیز همراه باشد.

آلرژی ممکن است با ترشحات شفاف بینی و اغلب خارش چشمها همراه باشد. هیچ تب یا دردهای عضلانی نباید مشاهده شود.

سرما خوردگی بیشتر از چهارده روز طول نمی کشد ، اگر بیماری شما بیشتر طول کشید احتمالا آلرژی است.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه‌کرد؟ افرادی که از هر دوی سرماخودگی و حساسیت رنج می برند ممکن است دچار عوارض جانبی مانند آسم یا عفونت های ثانویه از قبیل عفونت های گوش یا سینوس شوند. درمان این موارد ممکن است به آنتی بیوتیک ها یا داروهای دیگر نیاز داشته باشد.

اگر شما دچار علائم مربوطه شوید، باید به ارائه دهنده خدمات بهداشتیتان اطلاع دهید. بعلاوه، اگر این موارد رخ بدهد، به او اطلاع دهید: تب یا سرفه مداوم، مشکل تنفسی، درد قفسه سینه، گوش یا گلو درد شدید، کم شدن آب بدن یا تورم و گرفتگی در سینوس.

اگر حساسیت های شما با فعالیت های روزانه تان تعارض دارند، یا داروهایی که به طور مداوم استفاده می کنید به اندازه کافی موثر نیستند، شما می توانید با یک متخصص  آلرژی  قرار ملاقات بگذارید.

 

اگر فردی حساسیت مزمن و سرماخوردگی حاد داشته باشد چه کار باید بکند؟ گاهی، روشن کردن وضعیت زمان می برد. شما ممکن است علائم سرماخوردگی را درمان کنید، اما پس از حدود دو هفته، وقتش است که با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی یا متخصص آلرژی قرار ملاقات بگذارید. آنها ممکن است توصیه کنند که داروهای آسم و حساسیت را امتحان کنید تا ببینید که آیا علائم بر طرف می شوند.

.شما می‌توانید با دکتر گلرخ داوران به طور مستقیم تماس و مشاوره پزشکی بگیرید و سوالات خود را از ایشان تلفنی و یا آنلاین بپرسید

اگر شما نرمش کردن را دوست دارید اما هیچ وقت فرصت نمی‌کنید تا وقت به آن اختصاص دهید پیشنهاد می‌کنیم این ویدئو را ببینید: ورزش و بهونه‌هاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *