این قسمت “بیماری آنفلوآنزا”

هرچیزی در مورد آنفلوآنزا لازم است بدانید! در مورد بیماری آنفلوآنزا، علایم، و راه درمان آن از دکتر غزاله کشوادی ببینید و بشنوید.

آنفولانزا یک عفونت ویروسی حاد است که ناشی از ابتلا به ویروس آنفولانزا است.
از علائم اصلی بیماری میتوان به :طب و لرز،سردرد،درد عضلانی و درد استخوانی است که به صورت کاملا ناگهانی و شدید ایجاد می شود.
از سایر علائم میتوان به اسهال،استفراغ و حالت تهوع،سرفه،گلودرد،عطسه و آبریزش بینی اشاره کرد؛که عطسه و آبریزش بینی بسیار خفیف و اندک است.
در موارد شدید آنفولانزا می تواند باعث درد قفسه سینه،تنگی نفس،سختی تنفس و کاهش سطح هوشیاری شود.
برای جلوگیری از انتقال آنفولانزا ،باید بعد از تماس با هر سطحی ،به خصوص دستگیره های در،دست آلوده را حتما با آب و صابون شستوشو داده شود.
اگر به ویروس آنفولانزا دچار شدیم چه کنیم؟
در این صورت در موقع عطسه و سرفه حتما باید دهان خود را با دستمال بپوشانیم.
دستمال آلوده را هرگز روی میز ،صندلی یا سطوح دیگر رها نکنید،و حتما در سطح زباله بندازید.
در اجتماع از ماسک جراحی ساده استفاده کنید.
علاوه بر رعایت این نکات بهداشتی ، تعدادی از افراد هستند که نیاز دارند که واکسن آنفولانزا را دریافت کنند،این افراد گروهی هستند که از نظر ابتلا به آنفولانزا و خصوصا نوع شدیدش در ریسک بالایی هستند.

مواردی وجود دارد که روند آنفولانزا را خطرناک میکنند از جمله : وجود خون در خلط، افزایش شدت تب و سرفه ، گوش درد ، تنگی نفس ، درد سینوس ، سفت شدن گردن و یا درد آن

اگرچه مدت زمان ابتلا به آنفولانزا ۳ تا ۴ روز است ، اما در جریان این بیماری ویروس ها و میکروب های دیگری نیز به بدن ما حمله کرده و مقاومت بدن را کاهش میدهند. از این رو فرد مبتلا ممکن است دچار بیماری ها و عارضه های متفاوت دیگری نیز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *